Miks teha video?

Uuringud on näidanud, et inimesed mäletavad paremini visuaalset sisu kui teksti või pilti. Videoreklaamid annavad võimaluse kasutada emotsionaalseid stseene ja lugusid, mis jäävad vaatajatele paremini meelde ja loovad tugevama seose brändi ja tootega. Hea video tegemiseks peab sisu mitmes aspektis läbi mõtlema. Lisaks visuaalidele ja tekstile on tarvis tegeleda ka stsenaariumi, heli, muusika ja rütmiga ning kõik see peab kandma firma meelsust ja visuaalset identiteeti. Tänu sellele saab valmis videot väga mitmel moel kasutada.

Üks hea video töötab sinu heaks aastaid

Enamasti pannakse videod Youtube’i, Vimeosse või oma kodulehele. Seal on nad leitavad ja tekitavad liiklust niikaua kui ise soovid. Kuid lisaks sellele saab videot veel mitut moodi kasutada. Lühemad videod sobivad hästi sotsiaalmeediasse postitamiseks. Hästi tehtud video saab sotsiaalmeedias rohkem tähelepanu ja klikke kui näiteks foto või tekst, kuid kaob kiiresti värskema info sisse ära. Ühe postituse jaoks video tootmine ei pruugi olla majanduslikult otstarbekas, kuid pikema video kohandamine sotsiaalmeedia jaoks on vägagi mõtekas. Samuti võib olla võimalik kohandada video ümber üheks või mitmeks lühemaks reklaamiks. Video jaoks hästi läbi mõeldud ja selgelt sõnastatud tekste saab kasutada tsitaadikaartidel, blogipostitustes, uudiskirjas või artiklitena. Ja viimaseks, kuid mitte vähem olulisemaks, on alati põnev video tegemise protsess, millest saab postitusteks ja stoorideks ägedaid fotosid, bts videoid (stseenitagused meeleolud), lõbusad äpardused vms.

Millele võiks mõelda enne video tegemist

Määrake oma eesmärgid. Enne videoreklaami loomist määrake kindlaks, millist sõnumit soovite edastada ja millist tulemust saavutada. See aitab keskenduda reklaami sõnumi ja sihtgrupi määratlemisele.

Määrake sihtrühm. Määrake kindlaks, kes on teie sihtgrupp ja kuidas saate oma sõnumit neile kõige paremini edastada. Mõelge oma sihtgrupi huvidele, demograafilistele andmetele ja vajadustele.

Mõtle välja lugu. Lugu on tugev viis vaatajate kaasamiseks ja nendega emotsionaalse seose loomiseks. Loo oma reklaamile huvitav ja haarav lugu, mis vastab teie eesmärkidele ja sihtgrupi vajadustele.

Räägi ainult olulisest. Planeerige video võimalikult lühikese ja löövana. Misiganes eesmärgil video tehakse, ei tohi see olla lohisev ja igav. Näiteks sotsiaalmeediasse tehtud video peab köitma vaataja tähelepanu juba esimese 3-5 sekundi jooksul. Kui esialgne plaan on paigas, siis puhasta, lihtsusta ja korrasta oma mõtet.